داستان ما

در سال 1393 در یک جمع دوستانه که همگی علاقه مند به پروژه های DIY بودند (مخفف جمله انگلیسی Do It Yourself به معنی انجام یک پروژه ی ساخت، اصلاح، فراهم آوردن یک محصول فنی، هنری و یا تکنیکی بدون کمک گرفتن مستقیم از افراد حرفه ای می باشد) ایده شکل گیری مکانی برای به اشتراک گذاشتن این نوع پروژه ها به وجود آمد. از آنجا که همواره فعالیت هایی که در دنیا در این زمینه انجام شده الهام بخش بسیاری از ایده های گروه بوده است شروع به جستجو در این زمینه کرده و بسیاری از منابع حرفه ای این کار را بررسی کردیم. دست آخر به این نتیجه رسیدم که نیاز به یک شبکه اجتماعی داشته که بتوانیم دست ساخته ها را تنظیم و انتشار دهیم. این پروژه شما را علاقه مند میکند که دست کم در خانه این دست ساخته ها را ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید.

cheeez character
cheeez character

انگیزه یک فرد برای ساخت یک دست ساخته(DIY) چیست؟

  • بسیاری از دوستان گروه به عنوان لذت بخش ترین کار در زندگی از آن یاد کرده و تنها به عنوان یک سرگرمی سالم آن را دنبال می کنند.
  • بسیاری به دنبال انگیزه های تجاری برای ساخت و فروش این دست ساخته ها هستند.
  • بسیاری به دنبال مزایای اقتصادی یک دست ساخته می روند، یک محصول صنعتی در بسیاری موارد بسیار گران قیمت می باشد اما به وسیله روش دست ساخته ها می توان به یک محصول مشابه بسیار ارزان قیمت دست پیدا کرد.
  • در بعضی موارد نمونه صنعتی یک محصول در بازار موجود نمی باشد و تنها راه رسیدن به آن ایجاد دست ساخته آن می باشد.
  • در بعضی موارد کیفیت نمونه های صنعتی مناسب نمی باشد.
  • در بعضی موارد یک محصول صنعتی نیاز به ویرایش و تغییرات جزئی برای یک کاربری متفاوت دارد.

هر کس با هر انگیزه ای دست ساخته ها را دنبال می کند بعد از اتمام یک پروژه، احساسی از افزایش هویت، توانمندی و جستجوی بیشتر در خود مشاهده خواهد کرد. از زمان مدرسه تا دانشگاه از دست ساخته ها لذت برده ایم و در زمان حال نیز دست ساخته، اولویت سرگرمی های ما محسوب می شود. دوست داشتیم مردم کشور عزیزمان نیز در هر رده ی سنی که هستند و به هر حوزه ای که علاقه مند می باشند بتوانند از امکانات موجود در اطراف خود استفاده کرده و به وسیله اشتراک گذاری آنها به دیگران کمک کنند.


هدف از پروژه ی چیز ارائه راهکار برای ساخت هر چیز دلخواه در زمینه خانه داری، مهارت، تکنولوژی، سرگرمی، بیرون از خانه، غذاها و ... می باشد.

پروژه چیز یک کهکشان منبسط شونده به سمت ایده های نو تر، دست ساخته های مدرن تر، و جهانی پر بار تر می باشد. در چیز شما میتوانید راه و رسم مخترع شدن را تجربه کنید، دست ساخته مورد نیاز خود را برای خانه و یا خانواده و یا کودک خود ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید. دست ساخته ها به نام خود فرد ثبت شده و چنانچه شامل حقوق مادی و معنوی باشد حقوق دست ساخته محفوظ می باشد.

cheeez galaxy